Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... -

Na Palmovce s poloviční úspěšností! Padla Hostivař i Kovo!

13.06.2019 - Redakce
Ve druhé červnové sobotě se uskutečnil poslední regionální turnaj letošní sezóny a Krtci byli opět nasazeni do akce na hřišti Palmovka. Tam se utkali v herním systému na malé hřiště hned se čtyřmi soupeři... (Foto: SK Rebel Praha)

A bylo co sledovat! Hned v prvním duelu vyzval Prosek zkušenější Rebely, kteří utkání nepodcenili a zvítězili 6:2. Tým přesto sklidil pochvalu za snahu o četnější kombinaci, která místy vedla k velice pohledným akcím. Soupeř byl každopádně o dost efektivnější a po zásluze odešel z klání jako vítěz!

Nejméně povedený byl bezesporu druhý zápas, do kterého po přestávce nastoupili Krtci proti vyspělejším Keltům z Berouna. Ti nastoupili do zápasu jako blesk a za asistence naší ležérnosti brzy vedli o čtyři branky. Obraz hry se podařil vylepšit až ve druhé třetině, kdy drápky vystrčili i prosečtí, gólově se ale jejich vzepření projevit nepovedlo. Kelti se ve zbytku utkání ovšem prosadili už pouze dvakrát a utkání tak končilo tenisovým kanárem.

Další pauza už výrazné polevení v koncentraci nepřinesla, ačkoliv Hostivař B po první periodě vedla 2:1. Zlepšený pohyb a kombinační hra ale vedla k velkému obratu! Krtků bylo celé hřiště a postupně se prosadilo hned několik snajprů. Kamarádi z Hostivaře zkoušeli v závěru ztrátu dotáhnout i díky odvolání brankáře, které sice jeden úspěch přineslo, hned vzápětí ale přidali Krtečci další gól do opuštěné klece a zvítězili 7:5!

Hned po vítězném duelu nastoupil Prosek proti Kovu! Ofenzivu soupeře ladil především šikula v bílé helmě, na kterého si ale Krtci dali dobrý pozor! Kluci v šedivém navázali na dobrý výkon proti Hostivaři a v utkání byli o poznání aktivnější. Brzy vedli o čtyři branky, od druhé části ale zavřel brankář Kova svou klec na několik západů a inkasoval už pouze jednou. I za výtečně chytajícího Jirku Marka na druhé straně propadla jen jedna, pro soupeře šťastná střela a Prosek tak mohl oslavit druhé vítězství na turnaji, tentokrát 5:1!

V závěrečném vyhlášení obdrželi všichni hráči i zasloužené medaile za letošní výkony v regionálním přeboru.

Ondřej Novák (trenér Prosek Moles) - Turnaj musíme hodnotit pozitivně. I když se v prvních dvou utkáních chvilkami nedařilo, kluci hráli s odhodláním a chutí do hry vnést něco nového. Zlepšená kombinační hra se vyplatila ve třetím a čtvrtém utkání, ve kterých jsme také na rozdíl od soupeřů neodešli fyzicky. Po pěkných akcích jsme vstřelili ve druhé polovině turnaje dvanáct branek, což se vždy cení. Obzvláště, pokud se o ně podělil větší počet kluků.

Sestava Prosek Moles - J. Marek / L. Kapko, V. Hrodek, L. Hyška / F. Kněžević, A. Rubín, P. Kocanda, T. Volman, J. Hyška, J. Kapko