Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... -

„Chtěl bych dosáhnout toho, že v utkání nedostaneme ani gól”, říká Lukáš Hyška!

31.03.2020 - Redakce
V nelehké době, kdy ani krtčí omladina nemá možnost vyběhnout mezi hokejbalové mantinely, jsme ke krátkému rozhovoru přizvali obránce mladších žáků Lukáše Hyšku.

Na úvod se sluší říci, jak si se vůbec dostal k hokejbalu?

K hokejbalu jsem se dostal přes tátu kamaráda Tondy Rubína, když jsme byli i s mým tátou zkusit hokejbal na Proseku a i s Tondou jsme se pak zašli zeptat trenérů Dominika a Marka. Půjčili mi hokejku a hned jsem se přihlásil.

Bydlíš ale až v Kralupech nad Vltavou, jak náročné je pro tebe jezdit pravidelně na tréninky na Prosek?

Většinou jezdím hned rovnou ze školy. Nemůžu jezdit autobusem, protože konečná je v Kobylisích a kdybych jel z Kobylis autobusem, tak bych trénink nestihl. Takže jezdím s mámou autem, ale když je v práci, tak jezdím s tátou, ale to stihnu většinou jen polovinu tréninku.

Po přípravkových turnajích na třetinu hřiště jste letos poprvé vstoupili do soutěže mladších žáků. V čem je pro tebe tato kategorie jiná?

Hrajeme se staršími dětmi a není to tak lehké, jako hrát s menšími. Takže i tak třikrát víc prohráváme.

V první fázi sezóny jste ale dokázali i třikrát vyhrát. Na který ze zápasů nejraději vzpomínáš a proč?

Nejraději vzpomínám na zápas s Kovem, protože jsme vyhráli s největším rozdílem. A také se mi ze všech zápasů nejlehčeji bránilo.

Aktuálně se bohužel spolu s týmem nemůžete těšit z dalších tréninků a zápasů. Jak trávíš čas v karanténě, trenuješ?

Protože máme velkou zahradu, tak máme dvě trampolíny, takže odpoledne skáču a večer dělám různé cviky jako například výdrž v kliku a dřepu. Občas jdeme k tátovi na dvůr, který je z betonu, takže hrajeme hokejbal.

Co tě na hokejbalu nejvíce naplňuje a čeho by si v něm chtěl dosáhnout?

To, že hokejbal není úplně sport, při kterém se kluci rvou, ale trochu se tam stejně bojuje. Chtěl bych dosáhnout toho, že v žádném zápase nedostaneme ani jeden gól.