Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... -

Prosek poprvé v soutěži mladších žáků vítězný! Liberec odjel s prázdnou!

(0:0, 1:0, 2:1)

Lišky Liberec

Sestava

Soukup - Hrodek, Hyška, Kapko L., Čejka, Vavřík, Janich - Jánošík, Keller, Volman, Illek, Rubín, Kněžević, Neužil, Kapko J., Postler, Hulo

Branky a nahrávky: 17:19 Jánošík (Keller, Volman), 24:41 Jánošík (Keller, Volman), 35:59 Kapko (Keller) . Rozhodčí: Tománek, Vaňourek . Vyloučení: 2:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 44 . Střely na branku: 26:28 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1 .

Sestava

Fukárek - Heiland, Šolc, Janda, Malina, Ladoš, Frank, Voženílek, Rückl, Bote, Vlk, Zörkler, Landsinger

Po dvoutýdenní zápasové pauze, vyplněné ale turnajem na třetinu hřiště, vyzvali mladší žáci Proseka liberecké Lišky. Ti dorazili na Palmovku tradičně v dresech Tygrů z Mladé Boleslavi, s nimiž letošní žákovský výběr sdílí.

Prosek během týdne posílil, po zranění brankáře Jirky Kotíka, o dalšího hostivařského strážce svatyně, Vojtěcha Soukupa, ale i o útočníka Adama Kellera, který se týden předtím podílel na demolici stejného soupeře ještě v dresu Hostivaře, když vstřelil pět branek! Oba jmenovaní měli i tentokrát značný vliv na výsledek duelu. Ale popořadě...

Zápas začal dle očekávání vzájemným oťukáváním, o něco aktivnější byl ale soupeř z Liberce. Tomu ještě k větší převaze pomohla přesilová hra, ve které musel Soukup několikrát vytasit své zbraně. Prosek každopádně udržel po první části bezbrankový stav a v té druhé hodlal rozhodně brankáře soupeře ohrozit vícekrát.

Do prostředního dějství vstoupil Prosek velice aktivně a v dlouhém úvodním střídání mačkal soupeře jako citrón! Souvislý tlak nakonec přinesl gólovou radost a byl to Daniel Jánošík, který se mohl radovat z prvního gólu! Domácí tým byl i nadále o něco aktivnější a i Fukárek musel předvést několik jistých zákroků. Další míček za svá záda ale nepropustil ani on, ani Soukup na druhé straně hřiště, a Prosek tak vedl po druhé třetině nejtěsnějším možným rozdílem.

Stejně tak jako se povedl vstup do předchozí části, tak se povedl i vstup do té závěrečné! A byl to opět první útok, který ale tentokrát skóroval už po jednačtyřiceti vteřinách hry. Stejně jako v prvním případě, i tentokrát byl na konci celé akce Daniel Jánošík, na jehož gólu měli opět podíl i Adam Keller s Tomášem Volmanem. Dvoubrankové vedení dávalo Proseku naději, bylo ale zřejmé, že to nejtěžší domácí výběr teprve čeká. Soupeř několikrát Pražany uzamkl, Soukup ale držel! Nestačil až na dorážku Landsingera ze třicáté minuty, která znamenala snížení. Vyrovnat mohli hosté záhy, po druhém vyloučení Proseka. Domácí ale opět svou tvrz v početní nevýhodě ubránili. Dvě minuty před koncem základní hrací doby si hosté vyžádali oddechový čas a přišel tak čas na nejdůležitější fázi zápasu. Soukup musel čelit dvěma střelám, jinak si ale prosečtí počínali zkušeně a velkou část posledních dvou minut i s míčkem na svých hokejkách. Když už bylo jasné, že Prosek své vítězství uhájí, prosadil se ještě v poslední vteřině utkání střelou z úhlu nejmladší Krtek, Jakub Kapko, který dal klání definitivní podobu.

Prosek zvítězil nad Liškami z Liberce 3:1 a mohl se těšit z první soutěžní výhry v žákovské kategorii.

Ondřej Novák (Prosek Moles) - První část patřila zcela určitě soupeři, nedokázal ale převahu přetavit ve vedoucí gól. Nám se povedlo jít do vedení ve druhé části, kde si myslím, že jsme byli o něco aktivnější. Důležitý byl druhý gól, na který sice soupeř jednou odpověděl, závěr jsme ale ustáli a první vítězství v žákovské soutěži je pro nás všechny velkou událostí.