Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... -

Prosek nestačil na rozjetou Hostivař! Dva góly ale vstřelil!

(4:0, 4:2, 3:0)

Prosek Moles

Sestava

Coufal (Kadlec) - Švec, Režnárek, Votava, Městka, Nováček, Absolon - Skála, Olišar, Nestrojil, Svoboda, Bezpalec, Hradil, Michek, Keller, Kápička, Brdek

Branky a nahrávky: 21:17 L.Kapko (Jánošík), 21:30 Jánošík (J.Kapko) . Rozhodčí: Sládek, Šedina . Vyloučení: 6:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 58:11 . Průběh utkání: 7:0, 7:2, 11:2 .

Sestava

Soukup (Kotík) - Janich, Hrodek, Vavřík, Kapko, Čejka - Illek, Rubín, Volman, Jánošík, Kapko, Postler, Neužil, Hulo, Hyška

Zimní utkání Proseka s rozjetou Hostivaří bylo pro mnohé svátkem a nic na tom nezměnilo ani chladné počasí, které duelu přiřklo formu tradičního Winter Classic. Chyběl jenom ten sníh...

Formu soupeře potvrzovala série sedmi vítězství v řadě, ale i počet vstřelených branek. Prosek vstoupil do utkání odhodlaně, domácí ale byli po většinou u každého míčku dříve a potvrzovali svou kvalitu. Skórovat se jim podařilo až v sedmé minutě, kdy se prosadil pro Krtky známý kanonýr, Adam Keller. Vnesl tak do řad Hostivaře ještě více klidu a skóre narůstalo, především po nepokrytí útočících hráčů v předbrankovém prostoru.

Směrem dopředu vystrčili Krtci čumáky až ve druhém dějství, v té době už ale prohrávali o několik gólů. Jejich první šance ještě Coufal lapil, ve dvaadvacáté minutě ale podcenil střelu Lukáše Kapka a bylo sníženo! Pro Lukáše to byla první ligová trefa! Uběhlo ale jen pár vteřin a Prosek se hnal za dalším gólem! Střelu Jakuba Kapka brankář Hostivaře jenom vyrazil, důrazný Daniel Jánošík se ale dostal k opakované dorážce a k radosti proseckých hooligans snížil, v té době na 2:7! Poslední slovo ve druhé třetině ale měla stejně stále aktivnější Hostivař, která tak vedla o šest branek.

Krtci měli ambici vstřelit i další góly, začínajícího brankáře Kadlece v dresu Hostivaře ale ohrozili sporadicky. Domácí naopak brzy přidali další tři góly a na tabuli svítila nelichotivá jedenáctka, kterou by trenéři obou týmů viděli raději spíše na stole, v tekutém stavu. V posledních devíti minutách už gól nepadl, a to ani za záda Jirky Kotíky, který se o místo v brance podělil s Vojtou Soukupem, po vleklém zranění.

Prosek tak na vlak jménem Hostivař nestačil a podlehl 2:11, čímž zakončil podzimní ligovou část, po které mu patří, coby nováčkovi, dvanáctá příčka v tabulce.