Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... -

(2:1, 2:2, 4:0)

Prosek Moles

Sestava

Vykouk - Dobrodinský, Hanzlík, Javůrek,Kodeš, Kokeš, Kučera, Kugler, Kuriv, Lukáš, Maňásek, Malimánek, Mejstřík, Mottl, Oliverius, Pauček, Polák, Rada, Šimic, Šimic

Branky a nahrávky: 1:18 Rubín, 13:18 Volman (Kapko J.), 22:16 Rubín (Hulo) . Rozhodčí: Loskot, Giesel . Vyloučení: 1:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 52 . Střely na branku: 27:14 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 8:3 .

Sestava

Soukup (Hyška J.) - Kapko L. Vavřík, Janich, Čejka, Hrodek, Hyška L. - Illek, Rubín, Volman, Jánošík, Kapko J., Postler, Hulo, Neužil, Fiala

Prosek vyrazil v poslední listopadovou neděli do Ústí nad Labem, kde se postavil domácí Elbě.

Soupeř se už v šestnácté vteřině dostal do vedení, kdy Soukupa prostřelil Mejstřík. Na jeho gól ale brzy reagoval Tonda Rubín a přesně po minutě vyrovnal! Stejný hráč v dalším pokračování putoval na trestnou lavici, domácím se ale přesilovka využít nepodařila. Úspěšnější už ale byli ve dvanácté minutě, kdy vedení na stranu Elby vrátil Dobrodinský.

Pauček navíc přidal v úvodu druhého dějství třetí gól, na který ale i tentokrát našel Prosek odpověď. Po střele Jakuba Kapka se k opakované dorážce dostal Tomáš Volman a svou premiérovou trefou snížil zpět na rozdíl jediné branky. V dalších minutách byly obrany, ale i brankáři na obou stranách pozorní, a tak diváctvo muselo čekat na další branky až do třiadvacáté minuty! A byl to opět Antonín Rubín, který dokázal po přesném zakončení vyrovnat! Domácí ale ještě v téže minutě dokázali potrestat vyloučení proseckého Janicha a do třetí části tak vstupovali s jednobrankovým vedením.

Krtci bojovali, čahoun Kučera ale přidal v devětadvacáté minutě pátý gól, ke kterému brzy přilepil další i Dobrodinský. Domácí Elba už si pak své vedení nenechala vzít a naopak přidala za záda začínajícího brankáře Jáchyma Hyšky, kterému své místo přepustil zkušený Soukup, další dva góly. Prosek tak ze severu Čech odjel s porážkou 3:8, ale i s pocitem dobře odvedené práce, která vedla k vyrovnané a napínavé partii po celé dvě třetiny utkání.

Po utkání následovalo i týmové poděkování Vojtovi Soukupovi, za více jak měsíční hostování a zastoupení zraněného brankáře Jirky Kotíka. V té době se ale ještě netušilo, že hned v další neděli se Krtci opět postaví na značky. V předehrávce se totiž utkají od 18 hodin v očekávaném derby proti silné Hostivaři!