Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... -
pondělí 16. 9. 2019 - | Redakce

Krtci v úvodním utkání na silný Most nestačili, našli mezi sebou ale tři střelce!

Sestava

Norek - Fucík, Losos, Mach, Záruba, Sládek, Šmahel, Kokšál, Štěpánek, Sinkule, Janeček, Janšta

Branky a nahrávky: 20:56 J.Kapko, 29:09 J.Hyška (Postler), 31:45 Kněžević (Jánošík) . Rozhodčí: Beránek . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 32 . Střely na branku: 51:21 .

Sestava

Kotík - Janich, Vavřík, Kapko L., Hrodek, Hyška L., Čejka - Rubín, Jánošík, Kněžević, Postler, Kapko J., Hyška J., Fiala, Neužil

Mladší žáci Proseka vstoupili do světa velkého hokejbalu výjezdem do severočeského Mostu, kde se jim postavil místní tým. Ten si počínal o poznání zkušeněji a díky individuální vyspělosti několika jedinců navyšoval postupně skóre...

První minuty přinesly vzájemné oťukávání, už ve třetí minutě šel ale domácí tým do vedení, když se přesnou střelou prezentoval Losos. Soupeř byl i nadále aktivnější a v dalších minutách skóroval ještě třikrát. Dvě dobré příležitosti měli i Krtci, brankář domácích byl ale pozorný a prosečtí tak ztráceli po první části čtyři góly.

Ještě větší střelnici si ale hráči Mostu otevřeli ve druhém dějství, kdy Jiří Kotík kapituloval devětkrát. Zadařilo se ale konečně i na druhé straně, když se hned po vhazování dostal ke střele z mezikruží nejmladší Krtek, Kuba Kapko, jehož střela skončila v šibenici Norkovi svatyně.

I přes jednoznačný stav nesložili Krtci z Proseka zbraně a ve třetí části několikrát zahrozili. Dvakrát ale nejdříve gólově zahřmělo na druhé straně a bylo to už 15:1! Ve třicáté minutě ale prošel po levém mantinelu Tonda Postler až do útočného pásma, kde po jeho střele a následné dorážce zvedal ruce nad hlavu další přípravkář, Jáchym Hyška, který oranžový nesmysl dopravil do opuštěné klece. Za více jak dvě minuty navíc přišel čas na třetí úspěch pražanů! Po několika šancích se v závěru přesilové hry nerozpakoval backhandem zakončit Filip Kněžević, jehož pokus skončil u tyčky Norkovi branky. Poslední slovo měl šest vteřin před koncem duelu domácí hráč, ani on nemohl pokazit dojem z prvního ligového zápasu Proseka. Mostečtí zvítězili přesvědčivým výsledkem 16:3.

Ondřej Novák (trenér Prosek Moles) - Premiéra pro nás sice vítězná nebyla, jsme ale s naším úvodním vystoupením spokojeni. Na začátek nás čekal těžký soupeř s několika šikovnými kluky, kteří uměli své šance využít. Kluky jsme museli chválit především pro zaujetí do hry. I přes narůstající skóre si nikdo na nic nestěžoval, každý se soustředil výhradně na sebe a odměnou nám byly i tři vstřelené góly. Dobrý začátek a těšíme se na další zápasy.