Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... - Je snadné Krtkem býti... -

Jarní část zahájili Krtci vysokou prohrou s Kladnem!

(0:0, 0:7, 1:5)

Kladno

Sestava

Kotík (od 20.Exner) - Hrodek, Janich, Vavřík, Hyška L., Kapko L., Čejka - Illek, Rubín, Volman, Jánošík, Kapko J., Kněžević, Neužil, Michajlov, Postler, Hyška J.

Branky a nahrávky: 30:43 Volman (Rubín) . Rozhodčí: Bartoš, Augustýn . Vyloučení: 1:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 40 . Střely na branku: 8:41 . Průběh utkání: 0:9, 1:9, 1:12 .

Sestava

Patera - Petrášek, Svoboda, Tomášek, Tomášek, Honke, Černý, Schönherr, Mašek, Drechsler, Koláčný, Navrátil, Paták, Novák

Na úvod jarní části přivítali Krtci na Palmovce Kladno, které ač přes mladou sestavu, s množstvím přípravkářů, plnilo v duelu roli papírového favorita.

Nějaké to oťukávání na začátku, pak už ale kladenští přebrali iniciativu a domácí Prosek téměř k ničemu nepouštěli! Krtci museli děkovat především Kotíkovi v brance, který několika bravurními zákroky nedovolil Rysům skórovat. Tlaku spolu se svými spoluhráči odolával celou třetinu, ani jednu z jedenácti střel ale nepropustil a stav tak byl stále bezbrankový.

Kladenští se neprosadili ani z prvních šancí ve druhém dějství, tušilo se ale, že jakmile kouzlo brankáře Kotíka odčarují, začne jiný tanec. A opravdu! V šestnácté minutě se po chybě domácích ve střídání dostal do úniku šikovný Paták a otevřel skóre. Chvilku po něm zaúřadoval Petrášek a na 3:0 zvýšil ve dvacáté minutě opět Paták. Kotík poté přenechal své místo v brance premiantovi Jardovi Exnerovi, kterého hosté "přivítali" už po devíti vteřinách! Zkrátka a dobře, na hřišti bylo poté po zbytek duelu především jedno mužstvo, které stále navyšovalo skóre.

Radost Krtkům přinesla alespoň čestná trefa, když vyhrané vhazování Rubína přetavil v pěkný gól Tomáš Volman! Po jeho trefě se ale prosadili třikrát ještě kladenští, kteří si z Palmovky odvezli přesvědčivou výhru 12:1.

Tým Proseka dohrál utkáním s Kladnem základní část soutěže a po jednovíkendové pauze odstartuje nadstavbovou část, ve které se utká s dalšími šesti soupeři z druhé poloviny tabulky. Rozpis utkání bychom měli znát do poloviny následujícího týdne!